Четвер, 26.04.2018, 12:32

Талалаївське РЛВ Прилуцького МРВ
ДУ "Чернігівський ОЛЦ МОЗ України"

Вітаю Вас Гість

Пошук
Корисні лінки
Меню сайту
Категорії каталога
Березень 2008 року [6]
КВІТЕНЬ 2008 року [5]
ТРАВЕНЬ 2008 року [5]
ЧЕРВЕНЬ 2008 року [5]
ЛИПЕНЬ 2008 року [4]
СЕРПЕНЬ 2008 року [5]
ВЕРЕСЕНЬ 2008 року [5]
ЖОВТЕНЬ 2008 року [5]
ЛИСТОПАД 2008 року [5]
ГРУДЕНЬ 2008 року [5]
Наші опитування
Зробіть оцінку нашого сайту
Всього відповідей: 105
Міні-чат
200
Головна » Файлы » ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЗА 2008 РІК » Березень 2008 року

7 квітня- Всесвітній день здоров'я
[ ] 04.04.2008, 07:35
В 2008 році Всесвітній день здоров'я пройде під гаслом – „Захистимо здоров'я від кліматичних змін!”

Всесвітній день здоров'я відзначається 7 квітня, в день створення Всесвітньої організації охорони здоров'я. Щорічно в цей день надається можливість привернути увагу світової громадськості до однієї з важливих глобальних проблем охорони здоров'я. За рішенням ВООЗ, в 2008 році Всесвітній день здоров'я буде зосереджено на захисті здоров'я від несприятливих факторів зміни клімату.
Тема „Захистимо здоров'я від кліматичних змін!” означає, що центральною темою глобального діалогу про зміну клімату є здоров'я. ВООЗ вибрала цю тему в зв’язку з визнанням все більших небезпек, які виникають внаслідок зміни клімату. Зміцнюючи співробітництво в глобальному масштабі, можна краще підготуватись до вирішення складних проблем в галузі охорони здоров'я, що пов’язані з кліматом
Клімат і погода мають могутній прямий та опосередкований вилив на життя та здоров'я людей від тропіків до Арктики. Незважаючи на те, що люди пристосовуються до умов, в яких вони живуть, і по своїй фізіології можуть витримувати значні погодні коливання, всьому є межа. Помітні короткочасні зміни погоди можуть мати серйозні наслідки для здоров'я. Надмірні жара або холод можуть призводити до теплового удару або гіпотермії, а також підвищувати смертність від серцево-судинних та респіраторних захворювань. Застійні явища в атмосфері сприяють накопиченню в містах теплого повітря і речовин, що забруднюють атмосферу та призводять до утворення „смогу”, який має значний вплив на здоров'я. Може зрости число випадків недоїдання і похідних від того розладів, смертності і травматизму в результаті теплових хвиль, повеней, пожеж і посух; шлунково-кишкових захворювань, змін у розподілі деяких переносників інфекційних захворювань (комах, кліщів). Всі ці та багато інших наслідків змін клімату призведуть до серйозних проблем у сфері охорони здоров'я. Хвороби, що залежать від кліматичних умов, входять до числа тих, що є основними причинами смертності в усьому світі. Внаслідок тільки діареї, малярії та білково-калорійної недостатності в усьому світі в 2006 році померло більше 3,3 мільйона людей.
За останні 50 років в результаті діяльності людини, зокрема через спалювання різних видів палива, утворилася значна кількість вуглекислого та інших парникових газів, які мають вирішальний вплив на глобальний клімат. Вміст в атмосферному повітрі вуглекислого газу збільшився більш, ніж на 30% у порівнянні з періодом початку промислової революції (кінець 18-го – 19-те століття), а це сприяє утриманню великої кількості тепла в нижніх шарах атмосфери. За даними Міжурядової групи наслідки цих змін такі:
• За останні 50 років глобальна середня приповерхнева температура зросла приблизно на 0,65˚ С.
• Одинадцять з останніх дванадцяти років (1995-2006 роки) входять в число 12 найтепліших років з часу початку реєстрації температур в 1850-х роках.
• За останні десятиріччя прискорилися темпи потепління та підвищення середньосвітового рівня морів та океанів, що спричинило прискорене танення снігів, зменшення товщини морської криги в Арктиці та ін.
• В багатьох районах, особливо в країнах, розташованих в середніх та високих широтах, стало випадати більше атмосферних опадів і стали частішими великі проливні дощі.
• В деяких районах, зокрема Азії, Африки, за останні десятиріччя стали частішими і більш інтенсивнішими засухи.
Глобальні викиди вуглекислого газу тривають. Науковці, в зв’язку з цим, прогнозують, що уже в цьому сторіччі глобальна середня приповерхнева температура підніметься на 1,1˚ - 6,4˚С, (це буде частково залежати від тенденцій у використанні енергії); періоди сильної спеки, випадання великої кількості опадів та інші надзвичайні стани стануть частішими та інтенсивнішими; очікується, що рівень моря буде зростати більш швидкими темпами тощо.
Посухи, повені, шторми, забруднення повітря, голод, переміщення населення й багато інших наслідків зміни клімату призведуть до серйозних проблем у сфері охорони здоров'я. Глобальна зміна клімату може призвести навіть до демографічної катастрофи. Координатор системи ООН в Україні Френсіс О’Донелл у своєму звіті „Боротьба зі зміною клімату” закликає розвинені країни знизити викиди парникових газів до 2050 року на 80% від рівня 1990 року, а в країнах, що розвиваються – на 20%. Україна відповідно до звіту координатора ООН посідає 18 місце серед 30 країн світу з найбільшою кількістю шкідливих викидів в атмосферу.
ВООЗ координує діяльність по вивченню наукових даних про зв’язок між змінами клімату та здоров'ям, проводить їх оцінку. На основі наукових даних ВООЗ вважає, що швидка зміна клімату значно підвищує ризик для здоров'я людей, особливо серед бідних популяцій. Тому організація підтримує всі дії, спрямовані на зменшення впливу людини на глобальний клімат (антропогенний вплив). Виправдані дії по зменшенню інтенсивності таких впливів приносить безпосередню користь для здоров'я людей. Так, наприклад, належним чином спроектовані міські транспортні системи можуть сприяти зменшенню викидів парникових газів при одночасному зниженні впливу забрудненого повітря на здоров'я населення. Будівництво будинків з достатньою тепловою ізоляцією може сприяти зниженню витрат енергії та пов’язаних з цим викидів парникових газів.
Дії Всесвітньої організації охорони здоров'я спрямовані на підтримку програм боротьби з інфекційними хворобами, поліпшення водопостачання, санітарії тощо, а також заходи відповідного реагування на стихійні лиха, катастрофи повинні сприяти тому, щоб здоров'я людей стало менш вразливим напередодні майбутніх кліматичних змін.


Категорія: Березень 2008 року | Додав: talsan
Переглядів: 1345 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |